O mně

Stanislav Grygar

Jmenuji se Stanislav Grygar a najdete mě ve městě Šumperk, které se nachází v severní části Moravy v podhůří Hrubého Jeseníku.

Kladu důraz na používání starých technologických postupů při výrobě, jako je ruční kování, kalení ve včelím vosku, leštění čepelí na mečířském brusu a podobně.

Při zpracování mříží, bran a oplocení upřednostňuji umělecké zpracování, kvalitu a rozmanitost, v interierech se uplatňuje krása ručního zpracování a řemeslná dokonalost i v účelné jednoduchosti.

Vyrábím

Pro dům

Mříže brány, branky a oplocení, pergoly, závory dveří, kování studní, klepadla, držáky truhlíků, schodiště, kotce pro psy, stojany na kola, sušáky na prádlo, klínky a skobičky atd.

Pro bydlení

Kovové postele, držáky záclon, židle, stoly a doplňky, svícny, krbové nářadí, opékací vidličky, přenosná ohniště, udírny, kovová dvířka kamen, tepané talíře Vašeho domu podle Vámi dodané fotografie z mědi atd.

Pro šerm, myslivost a volný čas

Kované lovecké a tábornické nože a sekery, lovecké tesáky, keltské nože, nože Damaškové, repliky historických mečů a dýk, samostříly s napínákem tětivy, šípy, oštěpy, halapartny, sekery, palcáty a výrobu drátěných košil na míru atd.

Provádím překování, broušení a opravy

Seker, krumpáčů, sekáčů-majzlíků, dlát i pro el.kladiva. Broušení nožů, nůžek i kuchyňských, broušení pilových kotoučů, vrtáků příklepových i do železa, nožů do masových mlýnků a sekaček, opravy vzduchovek a dalších zbraní. Dále provádím nakování tvrdých břitů, svářečské a drobné soustružnické práce a další požadavky dle přání zákazníka.

Provádím renovaci kovadlin včetně navařování tvrdé, samokalitelné, nerez vrstvy.

Po dohodě provádím i ukázky kování na dobových akcích v historickém oblečení.