O mně

Stanislav Grygar

Jmenuji se Stanislav Grygar a najdete mě ve městě Šumperk, které se nachází v severní části Moravy v podhůří Hrubého Jeseníku.

Kompletní realizace od zaměření, návrhu, výpočtu ceny, výroby dle požadavků, po dohodě, zajištění zinkování nebo povrchová úprava nátěrem a napuštění restaurátorským voskem, následná doprava a montáž.
Kladu důraz na používání starých technologických postupů při výrobě, jako je ruční kování, kalení ve včelím vosku, leštění čepelí na mečířském brusu a podobně. Při zpracování mříží, bran a oplocení kladu důraz na umělecké zpracování, kvalitu a rozmanitost, v interierech se uplatňuje krása ručního zpracování a řemeslná dokonalost i v účelné jednoduchosti.

Vyrábím na zakázku :

– Pro dům vyrábím – (pro ukázky kliknout na lištu na stejnojmenný odkaz)

Mříže brány,branky a oplocení,pergoly,závory dveří,kování studní,klepadla,držáky truhlíků,schodiště,kotce pro psy,stojany na kola,sušáky na prádlo,klínky a skobičky atd.

– Pro bydlení vyrábím – (pro ukázky kliknout na lištu na stejnojmenný odkaz)

Kovové postele,držáky záclon,židle,stoly a doplňky,svícny,krbové nářadí,opékací vidličky,přenosná ohniště,udírny,kovová dvířka kamen,tepané talíře Vašeho domu podle Vámi dodané fotografie z mědi atd.

– Pro šerm,myslivost a volný čas – (pro ukázky kliknout na lištu na stejnojmenný odkaz)

Kované lovecké a tábornické nože a sekery,lovecké tesáky,keltské nože,nože Damaškové,repliky historických mečů a dýk,samostříly s napínákem tětivy,šípy,oštěpy,halapartny,sekery,palcáty a výrobu drátěných košil na míru atd.

– Provádím překování,broušení a opravy – (pro ukázky kliknout na lištu na stejnojmenný odkaz)

Seker,krumpáčů,sekáčů-majzliků,dlát i pro el.kladiva.Broušení nožů,nůžek i kuchyňských,Broušení pilových kotoučů,vrtáků příklepových i do železa,nožů do masových mlýnků a sekaček,opravy vzduchovek a dalších zbraní.Dále provádím nakování tvrdých břitů,svářečské a drobné soustružnické práce a další požadavky dle přání zákazníka.

– provádím renovaci kovadlin včetně navařování tvrdé ,samokalitelné ,nerez vrstvy.

– Po dohodě provádím i ukázky kování na dobových akcích v historickém oblečení.